مشکل به هم ریختگی قالب ها روی پروتکل HTTPS

مشکل بهم ریختگی قالب ها در بیان و سایر سرویس ها و راه حل آن!

 

گویا در حال حاضر همه ی وبلاگ های زیرمجموعه ی بیان و بعضی دیگر از سرویس های وبلاگی روی پروتکل Https بارگذاری می شود. یعنی آدرس اینترنتی وبلاگ ها به این شکل هست:

https://weblog.blog.ir

این مسئله باعث بهم ریختگی قالب وبلاگ ها شده است. دلیل آن این است که آدرس فایل های ضمیمه قالب در داخل کد قالب به صورت Http است.

راه حل این قضیه تبدیل همه آدرس های مربوط به فایل های اصلی قالب از http به https است.

این آدرس ها در همان ابتدای کد قالب قرار دارد و برای بارگذاری فایل سی.اس.اس (CSS) و جاوااسکریپ (Js) است. آدرس ها تقریبا چنین ساختاری دارند:

http://———-/themename/css/—.css
http://———–/themename/js/—.js

حدود 6 یا بیشتر از این آدرس ها هست که بعد از اضافه کردن حرف اس S به این صورت خواهد شد:

https://———-/themename/css/—.css
https://———–/themename/js/—.js

* توجه داشته باشید که شما این تغییر را فقط باید در همین چند خط کد مربوط به فراخوانی فایل های CSS و Js قرار بدهید.

* از آنجایی که ممکن است سرویس وبلاگی به هر دلیلی (مثلا اتمام مجوز SSL) روزی به روی پروتکل معمولی http برگردد بنابراین ما کدها را به همین شکل معمول و رایج سرویس های وبلاگی تولید کرده ایم. شما می توانید در کمتر از یک دقیقه و با افزودن چند s در کد قالب، از کد قالب روی پروتکل Https هم استفاده نمایید.

نکته مهم دوم

توجه کنید چنانچه بعد از اعمال تغییرات بالا همچنان قالب وبلاگ به هم ریخته بود، این بهم ریختگی می تواند دلایل دیگری داشته باشد: مثلا کد قالب را به درستی نصب نکرده باشید. یا کد استایل قالب پیشفرض را هنوز پاک نکرده باشید، و یا تغییراتی را در کد ساختار قالب داده باشید که باعث به هم ریختگی قالب شده باشد. بنابراین از نصب درست قالب و انجام تنظیمات اطمینان حاصل کنید.

قالب ها همه تست شده اند و هیچ مشکل فنی ندارند. به هم ریختگی قالب به خاطر پروتکل Https هم به خاطر تغییراتی است که سرویس های وبلاگی در شیوه ارائه خدماتشان می دهند و ما هیچ کنترلی در این مسئله نداریم.